Eko udruga IZVOR

Eko udruga IZVOR


Warning: strtotime(): Invalid date.timezone value 'Berlin/London', we selected the timezone 'UTC' for now. in /home/ekoizvor/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date(): Invalid date.timezone value 'Berlin/London', we selected the timezone 'UTC' for now. in /home/ekoizvor/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date(): Invalid date.timezone value 'Berlin/London', we selected the timezone 'UTC' for now. in /home/ekoizvor/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198
OPG Blažeković Ispis E-mail

Naše poljoprivredno gospodarstvo bavi se uzgojem melise već četri, a uzgojem peršina dvije godine. Prve godine bavili smo se uzgojem nevena, no kako nemamo svoj traktor i priključke za obradu zemlje, počeli smo sa uzgojem melise i pešina. U sklopu imanja nalazi se sušara na  površini od 22m² u  kojoj  se mogu sušit gljive, žitarice; pšenica,ječam, kukuruza, sjeme od voća i povrća, aromatično, začinsko i ljekovito bilje i voće.
Pritom smo nadokupili dio zemlje i planiramo proširenje s istim navedenim kulturama. Surađujemo sa poduzećem Suban  i oni otkupljuju svu našu proizvedenu robu. 

Peršin-PETROSENILUM CRIPSUN zbog svog karakterističnog mirisa je dobar začin. U lišču peršina se nalazi željezo, magnezij, mangan, kalcij, a največi postotak zauzima kalij. Čaj od lista peršina stimulira rad bubrega. Najbolje uspjeva na blagokiselim do neutralnih tla.

MATIČNJAK-MELISSA OFFICINALIS potječe iz Sredozemlja i Bliskog Istoka. Višegodišnja biljka naraste 30-70cm. Mirisom podsječa na limun, poznata medonosna biljka. Koristi se za umirenje, pomaže kod depresije, ublažava menstrualne tegobe, pomaže kod probavnih tegoba, migrene, nesanice, poboljšava apetit, jača i oporavlja srce, poboljšava pamćenje i pomaže kod intelektualnog rada, poboljšava rad žuči.
Svježe lišće se koristi kod pripremanja salata.
Upotrebljava se u kozmetičkoj industriji za parfeme i sapuni, te u prehrambenoj industriji za proizvodnju vafla, bombona i čokolada. s istim kulturama.Kontakt:

OPG BLAŽEKOVIĆ
Ulica grada Vukovara 28
Sisak 44000

Voditelj OPG-a Blažeković: BLAŽEKOVIĆ NENAD
Tel : 044 573 949
Mob : 091 551 1873

 

 

Klub PLAVI ŽABAC

Želite predavanje o:

Želite predavanje o: