Eko udruga IZVOR

Eko udruga IZVOR


Warning: strtotime(): Invalid date.timezone value 'Berlin/London', we selected the timezone 'UTC' for now. in /home/ekoizvor/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date(): Invalid date.timezone value 'Berlin/London', we selected the timezone 'UTC' for now. in /home/ekoizvor/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date(): Invalid date.timezone value 'Berlin/London', we selected the timezone 'UTC' for now. in /home/ekoizvor/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198
OPG Andrašek Ispis E-mail

Obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo Andrašek bavi se uzgojem koza i proizvodnjom sira. Ovim se poslom bavimo svega nekoliko godina, ali smo u vrlo kratkom vremenu postigli značajne rezultate. Suprug je protekle godine završio školu za zvanje mljekar-sirar te stekao  certifikat koji je potreban u preradi mlijeka. Nadamo se da cemo uskoro registrirati siranu te proširiti ponudu i poboljšati uvjete proizvodnje.Tako planiramo kupiti manje stado frizijskih ovaca kako bismo u ponudu stavili i ovčji sir. Sa plasmanom naših sireva nemamo nikakvih problema, sir se prodaje širom zemlje, a najviše volimo kad kupci dođu k nama pa se usput upoznaju sa samim proizvodnim procesom te životinjama.

Za svoje smo sireve od prošle godine do sada dobili ukupno 24 priznanja sa najvećih izložbi u Hrvatskoj, od toga 8 zlatnih plaketa, 10 srebrnih, 2 broncane, zatim medalju i plaketu sa sajma inovacija u Slatini, priznanje za sudjelovanje na 4. srednjoeuropskom kongresu o hrani u Cavtatu, te plaketu za sudjelovanje na manifestaciji Najbolji od najboljih sa ovogodišnjeg EKO-ETNA.

Ponosni smo također, jer na naše gospodarstvo dolaze djeca iz osnovnih škola vidjeti što znaci proces od uzgoja do gotovog proizvoda, a suprug je mentor srednjoškolcima kod maturalnih radnji koje su vezane na preradu mlijeka. Sigurni smo također da će i ova škola koja je još u tijeku za ekološkog gospodarstvenika također pridonijeti kako bi posao još više napredovao.

Naše se gospodarstvo nalazi u sustavu PDV-a od samog osnutka i važno je reci da nam je to osnovna i jedina djelatnost od koje živimo. Imamo kćer od 10 godina koja već sada uvelike sudjeluje u svim segmentima posla. Planovi za budućnost su da svakako uklopimo seoski turizam u svoje dosadašnje aktivnosti tako što ćemo ove godine završiti kušaonicu sira u sklopu sirane te na dio imanja postaviti staru autohtonu kuću iz našeg sela u kojoj bi se održavale razne tradicijske radionice.
Kontakt :

OPG ANDRAŠEK
Mala Gorica 133
44 250 PETRINJA

Voditelj OPG-a Andrašek : ANDRAŠEK TATJANA
Tel. 044 633 332
Mob. 091 649 33 33
        092 113 6902

E-mail:
Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

 

Klub PLAVI ŽABAC

Želite predavanje o:

Želite predavanje o: