OPG Džakula Ispis E-mail

Obiteljsko gospodarstvo Džakula spoj je tradicionalne i moderne stočarske i ratarske proizvodnje. Zahvaljujući tradiciji od gotovo devedeset godina i mladim naraštajima OPG postiže odlične rezultate na nekoliko polja stočarstva i ratarstva.

Govedarstvo, kojim su se bavile i prethodne generacije, i nešto novije ovčarstvo, glavne su grane naše proizvodnje.
U program ekološke proizvodnje uključeni su ovčarstvo te uzgoj zobi i tritikala.
Trenutačno smo vlasnici otprilike 120 ovaca pasmine Merinolandschaf koje se hrane isključivo travom, sijenom i žitaricama kontrolirana podrijetla. Podmladak koji one daju je otprilike 120-140 janjaca sa eko markicom.

Zob i tritikal zauzimaju otprilike 3 ha površine, a prinos se koristi u uzgoju eko janjetine.

OPG DŽAKULA
Sjeverovac 23, Bl.Kut